KOUPIT KNÍŽKU

Aknózní pleť? Paní dermatoložka odpovídá na VAŠE dotazy (a pomůže vám vybrat vhodný make-up)

22 dubna, 2019 in LIFESTYLE - No Comments

Problematická pleť je velké sousto pro zdravou sebedůvěru každého, kdo s ní má starosti. Jsem velmi vděčná, že jsem dostala příležitost udělat rozhovor s MUDr. Annou Jirákovou Ph.D., dermatoveneroložkou kožní kliniky druhé lékařské fakulty Karlovy univerzity, působící v Nemocnici na Bulovce. Mohla jsem se tak zeptat odborníka ( jenž má mimochodem v hodnocení lidí 5 z 5 hvězdiček:)) na to, jak akné předcházet, jak ho léčit a co dělat, aby se nevrátilo.

Před nedávnem jsem vám dala na svém Instagramu možnost ptát se na vše, co vás ohledně akné zajímá. Během rozhovoru jsem tak pokládala VAŠE otázky.

Zde je seznam otázek, které jsem paní doktorce položila:

  • Co všeobecně ovlivňuje tvorbu akné, a to i ve věku, kdy už puberta odezněla a hladina hormonů by se měla srovnat?
  • Kromě stravy, stresu, životního stylu a dalších faktorů byla zmíněna hormonální nerovnováha. Dá se tomu nějak předcházet a hormony ovlivnit?
  • Péče o pleť je velmi důležitá, pro aknózní pleť o to více. Jaká kosmetika se doporučuje?
  • Lidé problematickou pleť schovávají pod makeup. Jaký makeup je v takovém případě vhodný?
  • Když je akné úspěšně vyléčeno, jaká kosmetika je pak vhodná?
  • Jak se chovat k akné, které se vyskytuje na jiných částech těla než na obličeji?
  • Dá se nějak zbavit poaknózních jizev a pokud ano, jaké máme možnosti?
Podívejte se na celý rozhovor zde

Sama si dobře pamatuju, jak jsem se snažila akné schovat pod makeup. V době, kdy mě pleť trápila nejvíc, jsem pracovala v hotelovém řetězci Hilton a denně stála tváří v tvář těm nejvlivnějším lidem ve východní Austrálii. Abych stále vypadala reprezentativně, musela jsem volit makeup, který nejen akné zakryje (aniž bych vypadala jako bych měla na obličeji paštiku), ale HLAVNĚ mou pleť nezanese nevhodnými ingrediencemi, neucpe ji a nezhorší ji.

Výběr takového makeupy není snadný. Pleť během několika minut až hodin absorbuje všechno, co na ni dáme. Od krémů, přes olejíčky až po makeup. Znáte to, když se ráno namalujete a večer jakobyste makeup neměli? Je to proto, že pleť do sebe vše nasaje. Právě proto je výběr makeupu tak důležitý. Jak jsme se dozvěděli v rozhovoru s paní dermatoložkou, měli bychom vybírat DERMOKOSMETIKU, která je k pleti šetrná, a najenže ji nezatěžuje, ale naopak ji chrání a pomáhá ji i hojit.

Dnes už nemusíme bezradně stát u stojanů v drogerii a přemýšlet, který makeup je vhodný. Doba se posunula a já osobně už roky vybírám dermokosmetiku v lékárně. V následujícím videu vám ukáži, jak je to snadné:

Problematická pleť potřebuje speciální péči. Najdete ji v lékárně.

Vidíte? Není se čeho bát. Jednoduše přijdete do vybrané lékárny a poprosíte o radu s výběrem vhodného makeupu na problematickou pleť. Na stojanech Vichy si můžete makeup vyzkoušet, podívat se na interaktivní dotykové obrazovce, jak funguje a nechat si doporučit ideální variantu na míru.

Jak víte, nedoporučuji něco, čemu nevěřím. Makeup Vichy Dermablend používám už roky, mnohem déle, než jsem dostala nabídku na spolupráci a natočení těchto videí.

Pokud vás zajímá, jak jsem si hormonální akné vyléčila, pak doporučuji pročíst sérii článků MY DEAR ACNE, které najdete v kategorii HEALTH & BEAUTY, nebo se tam prokliknete ZDE.

Seznam všech VIP LÉKÁREN, kde dostanete tu nejlepší péči, NAJDETE ZDE.

Děkuji všem mnohokrát za krásnou spolupráci. Věřím, že toto video pomůže najít odpovědi mnohým z vás. A nezapomínejte:

AKNÓZNÍ PLEŤ značí, že něco není v těle v pořádku. I když je to úmorné, věřte, že se to DÁ vyléčit, jen musíme najít vhodný způsob, pozorovat, co se s tělem děje, zahájit léčbu nebo prevenci co nejdříve a hlavně to nevzdávat!

S láskou, Vaše Christie xx

No Comments

Leave a Reply

HELLO

HELLO

Vítám tě tu ve svém malém světě, kde sdílím svoje příběhy, myšlenky a dobrodružství. Moje bohémská duše a divoký srdce tě zavedou do míst, kde tvořím a podnikám. Snad se ti tu bude líbit a najdeš zde inspiraci naplnit všechny svoje sny. Tak pojď, půjdeme ven a nakreslíme spolu hvězdy…✨

Christie

CONNECT

kniha BEZ FILTRU

V rámci projektu #ZaNormalniHolky vznikla úspěšná kniha BEZ FILTRU, která už udělala radost více než 9000 z vás. A nejen to, část výdělku je věnována Anabell, neziskové organizaci pomáhájící dívkám s poruchami příjmu potravy.

Z prodeje knihy bylo Anabell darováno již 150 tisíc Kč!

MY FAVORITES

Latest Posts

×