KOUPIT KNÍŽKU

Alex: „Kyberšikana může potkat kohokoliv, nejdůležitější je vzájemná důvěra.“

7 června, 2018 in AMBASADOŘI - No Comments

Alex Trejtnar je člověk, kterého jsem poznala úplně náhodou skrz Aki Votrubovou a akci Spartan Race. Pochází z malého města ve Východních Čechách a živí se online marketingem. Je už 16 let šťastně ženatý a spolu s manželkou vychovávají téměř jedenáctiletou dcerku Ivušku a tříletého Davídka. Jak o sobě sám říká, vzhledem k jeho týdennímu pracovnímu vytížení v Praze je takový „táta na iPadu“. Ale víkendy, ty traví jedině s rodinou.

Proč jsem ho zvolila ambasadorem projektu #ZaNormalniHolky? Na to je jednoduchá odpověď a důvody jsou tři:

– Alex absolutně překonal sám sebe, zhubnul 30 kilogramů a uběhnul maraton – tudíž ví, jaké to je, když se člověk sám musí motivovat k výsledkům

– od prvního dne, co jsme se poznali, mi mnohokrát s projektem pomohl, navíc to je právě on, kdo organizoval celou akci Běháš jako holka, díky které s námi více než 100 dívek a žen úspěšně dokončilo závod Spartan Race v Kutné Hoře

– Alex má nádhernou dcerku Ivušku, se kterou jsou skvělí parťáci a mě zajímal jejich názor na pár otázek ohledně bezpečnosti na internetu

Alexi, proč ses s takovým nadšením zapojil do projektu #ZaNormalniHolky? 

Strašně mě baví spojovat online a offline svět. A když v září skončila #miseSpartanRace pod projektem #NikdyNeniPozde, chtěl jsem své nově nabité zkušenosti využít. Navazuje to i na to naše seznámení. 🙂

Ty sám jsi hodně zhubnul a uběhnul maraton. Jak to tehdy bylo?

Na začátku roku 2015 jsem vážil 125 kg a řekl jsem si DOST. Změnil jsem stravu a přidal pohyb (nejprve jen chůzi). V září už jsem měl 95 kg a tak jsem začal i běhat. Dal jsem si za cíl zaběhnout na konci října pětikilometrový Night Run. Povedlo se a tak jsem se rozhodl přihlásit se na Pražský maraton, který se běžel v květnu 2016. Dal jsem si to jako dárek k 42. narozeninám (co rok, to kilometr:). Zároveň jsem spustil projekt #NikdyNeniPozde, což je parta lidí bez věkové nebo váhové hranice, kteří společně trénují, překonávají své limity a běhají závody Spartan Race.

Trénoval jsem a v lednu v 2016 jsem ukecal kluky na pivu (když dělám ten on-line marketing), že uděláme přímý přenos z maratonu s monitoringem životních funkcí.  Šílenost! A ještě větší šílenost je, že se to zrealizovalo! Díky kamarádům se k nám postupně přidávali další lidé, a najednou tu přede mnou byla jasná představa a plán. Jako první jsem si zaběhl „testovací“ Pražský půlmaraton v dubnu. Pro sebe a kvůli technice. No a v květnu se šlo na ostro. Ten den kolem mě ve svém volném čase a zadarmo běhalo čtyřicet lidí. A výsledek? Ten můžete vidět tady na 7,5 hodinovém streamu s televizním studiem, moderátory, hosty a zasvěcenými komentáři specialisty, sportovního lékaře.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jak-boli-maraton-senzory-zmeri-co-se-deje-s-telem-svatecniho-bezce_201605071246_msulek

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jak-zvladnout-maraton-nenechat-se-strhnout-davem-a-poslouchat-svoje-telo_201605170545_jcibulka

https://www.denik.cz/praha/muz-vazil-125-kilogramu-zhubnul-a-ubehl-maraton-20160510.html

STREAM

https://youtu.be/92qC6clm1Ho?t=908

Máš téměř jedenáctiletou dceru Ivušku. Jako táta, jak vnímáš dnešní ideál krásy a tlak na holky, aby byly hlavně hubené a dokonalé? 

Jelikož se pohybuji v prostředí reklamy a online marketingu, tak vím, že dneska na holky i kluky ze všech stran útočí tzv. „Perfect live“. A je to velký problém, protože mladí lidé úplně nedokážou odlišit co je pravda, a co je „fake“. Pravdou je, že tento rádoby perfektní život, který vidí všude okolo sebe, jim dokáže dost zamíchat karty v životě. A někdy už z toho začarovaného kruhu nemusí být návratu, bohužel. Proto jsem moc rád za tyto projekty a taky za to, že více lidí začalo hovořit o svých problémech a sdílet i svou bolest. Ne proto, abychom je litovali, ale aby varovali ostatní. Pro někoho to může být motivace, podpora, že v tom není sám. Tato forma sdílení pomáhá, lidé najednou ví, že i někdo další řeší něco podobného. A že se tím trápí, a nebo naopak, našel způsob, jak se netrápit. A to je, si myslím, v dnešním světě hodně důležité.

Vnímá tento tlak na perfektní život už i Ivuška? Stalo se někdy, že si třeba myslela, že by měla zhubnout? 

Naštěstí ne. Spíše řeší oblečení a vlasy. 🙂

Tvé děti, ostatně jako všechny děti, jistě budou mít brzy vlastní telefon. Znáš nějaká fakta o bezpečnosti na internetu? 

Ivuška už telefon má. Má starší iPhone a k tomu zřízen dětský účet u Apple, který můžu jako rodič ovládat a nastavovat. Třeba tak, že si nemůže nainstalovat žádnou aplikaci do telefonu, pokud já ji neschválím. Dále máme nastavená pravidla – třeba jako kód telefonu (který se neříká kamarádkám), nezvedat skrytá telefonní čísla, nebo čísla, která nejsou v kontaktech, pravidlo o focení atd.

Věděl bys, co je to kyberšikana, sexting nebo kybergrooming? Budeš o tom Ty nebo Tvá žena někdy s Ivuškou a později s Davídkem mluvit? 

Ano, určitě. Elektronika a přístup k internetu je u nás v rodině normální součástí života, hlavně přes iPad. Takže určitá pravidla v rámci používání jsou nastavena v systému a taky o všem s dcerou mluvíme. Co je dobré, co špatné, a co dělat „když“.

Když se děti dostanou do situace, že je přes internet někdo vydírá nebo šikanuje, často se bojí rodičům svěřit. Napadá Tě rada, jak si s dítětem vybudovat důvěru, aby i kdyby dítě provedlo něco špatného, přišlo za rodičem a požádalo o pomoc? Co bys dělal Ty?  

Na tom se musí pracovat každý den. Dítěti se nesmát, nezlehčovat jeho trápení. Já jsem moc rád, že to u nás funguje a máme s dětmi vybudovanou důvěru. Když je jakýkoli problém, tak se na nás se ženou můžou kdykoliv obrátit. Zatím to funguje a několik věcí (ne spojené s výše jmenovánými problémy) se již díky tomu podařilo vyřešit. Tak jen doufám, že se to nezmění a nezklameme jejich důvěru.

Do budoucnosti Ivušky, co bys jí popřál? 

Nejdůležitější je zdraví, takže to jí přeji jako první. A pokud je člověk vyrovnaný sám se sebou, ví, co dokáže, kde jsou limity a dokáže se na svět dívat s úsměvem, pak je i šťastný. A to si myslím, že Ivuška je a bude.

Vaše focení bylo moc krásné a dojemné. Co jste si z toho společně odnesli? 

Focení bylo skvělé a moc jsme si to užili. Na focení jsme potkali skvělé lidi, kteří mají moc motivovat ostatní. Děkujeme za krásné fotky, které mě jen utvrzují v tom, že miluji svou dceru, svou rodinu a budu dělat všechno proto, abychom byli šťastní.

Alex je správný chlap a táta. Tátové, ti jsou v životech nás holek děsně důležití. Já vyrůstala bez táty, a i to je možnost, jak svou dceru vychovat. Zvykne si, že má být silná a zvládne cokoliv na světě. Někdy je lepší, když táta odejde. Někdy je lepší, když zůstane a o svou malou princeznu se stará, ale taky jí třeba umí říct, kdy už je moc drzá a nebo jí pochválit, jak hezky něco namalovala. Tátové jsou prima, ať už tu jsou, nebo ne. A ještě než dnešní článek skončí, podíváme se, co na to říká Ivuška:

Ivuško, jaká bys chtěla být, až budeš dospělák?

To ještě moc nevím – je mi  deset let. (logicky, pozn. autora:)) Ale chtěla bych hodně cestovat a mít víc volna, než má mamka a taťka, který jsou pořád v práci.

Už jsi uběhla mnoho Spartanů a máš doma plno medailí. Jsi na sebe pyšná? 

Jsem na sebe pyšná a moc mě to baví, i když nevyhrávám.

Kdybys měla 3 slovy popsat sama sebe, co bys řekla? 

Jsem kamarádská, plná energie, občas náladová.

♥♥♥

Děkujeme za přečtení a pro informace o bezpečnosti na internetu doporučujeme webovou stránku http://www.internetembezpecne.cz/. (klikni ZDE na odkaz)

Rozhodně toto téma doma nezlehčujte, nikdy nevíte, kdo se na druhé straně v anonymitě mobilního telefonu nebo počítače skrývá. Hodně radosti při brouzdání internetem-bezpečně! :))

Kristý, Alex a Ivuška 🙂

 

Za spolupráci děkuji:

Make-up: Lucie Urbanová (proklikem na obrázky můžete Lucii kontaktovat na FB nebo jejím Instagramu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partner projektu: přírodní česká kosmetika s tradiční recepturou Havlíkova přírodní Apotéka

Studio R.V.V v Praze, s perfektním zázemím a spolehlivým majitelem

No Comments

Leave a Reply

HELLO

HELLO

Vítám tě tu ve svém malém světě, kde sdílím svoje příběhy, myšlenky a dobrodružství. Moje bohémská duše a divoký srdce tě zavedou do míst, kde tvořím a podnikám. Snad se ti tu bude líbit a najdeš zde inspiraci naplnit všechny svoje sny. Tak pojď, půjdeme ven a nakreslíme spolu hvězdy…✨

Christie

CONNECT

kniha BEZ FILTRU

V rámci projektu #ZaNormalniHolky vznikla úspěšná kniha BEZ FILTRU, která už udělala radost více než 9000 z vás. A nejen to, část výdělku je věnována Anabell, neziskové organizaci pomáhájící dívkám s poruchami příjmu potravy.

Z prodeje knihy bylo Anabell darováno již 150 tisíc Kč!

MY FAVORITES

Latest Posts

×