KOUPIT KNÍŽKU

Kate Love: “Ty sám pro sebe jsi ten nejlepší parťák. A pokud Ti Tvůj nejlepší kámoš podráží nohy, nejvíc to bolí.”

3 dubna, 2017 in AMBASADOŘI - No Comments

Je únor, Valentýn za námi, láska všude kolem nás. Kolik z nás ale letos dalo pusu sama sobě? Jak jsi na tom se sebeláskou? Na tento měsíc jsem si nemohla vybrat lepší ambasadorku, než Kačí, známou jako Kate Love. Pro vás, kteří ji neznáte (i když pochybuji), Kačí je 22 let, nahrává vtipná videa na youtube, moderuje, zpívá, píše, a žije NAPLNO. Jejím oblíbeným tématem je LÁSKA, a já jí do projektu pozvala proto, aby promluvila i o SEBE-lásce.

Nejdřív Ti ale Kačí trochu víc představím. Pochází z měnšího městečka u Českého Ráje, konkrétně Lomnice nad Popelkou. Rychle odtamtud ale utekla a od 15ti let bydlela na intru v Hradci Králové. Poté přes rok žila v Londýně a momentálně si spokojeně žije v Praze. Střední školu měla v Hradci, konkrétně jazýkové gymnázium. Pár měsíců po maturitě odjela pracovat do Londýna a tam nakonec zůstala přes rok. Na vysokou školu nešla. “K tomu, co chci jednou dělat a co chci, aby mě živilo, titul nepotřebuju, takže jít na VŠ jen kvůli papíru a dobrýmu pocitu, že zapadám, to se mi nechtělo.” 

Kačka má velmi populární kanál na Youtube, její videa mají statisíce shlédnutí. Co jí vedlo k tomu začít natáčet? “Já na tuhle otázku moc neumím odpovědět. Nevedlo mě k tomu vůbec nic. Žádný podstatný záměr. Jen jsem od malinka byla extrovert. Hrála v divadle, zpívala, celkově mě bavilo umění. Youtube byla pro mě cesta jak se tak nějak vyjádřit a seberealizovat. Něco ze sebe předat dál.”

Tak a teď už k té sebelásce a projeku #ZaNormalniHolky. 

Kačí působí naprosto uvolněně, mile, sebevědomě. Má velké charisma a umí si ze sebe udělat legraci. Proto mě napadlo, že se zeptám, zda sama někdy měla nějaké komplexy. Měla někdy problém se sebepřijetím? 

“Nó. Určitě. Spoustu věcí mám v sobě ale vyřešených a jsem celkově poměrně hezky a zdravě sebe-vědomá, co se týče mě jako člověka, ženy a vnímání sebe sama. Ale postavu, tu řeším celý život. Já jsem poměrně vysoká (180cm) a nikdy jsem nebyla žádnej drobeček. Mám široká ramena a tak nějak jsem celá větší než většina holek. Vždycky jsem si přála být drobounká holka, co nosí podpatky a je taková křehounká. Od malička jsem si několikrát vyslechla, že jsem tlustá, ale díky Bohu jsem takovej dost silnej jedinec, a tak jsem se nikdy nedala a moc mi to neubližovalo. Uvnitř to ve mě ale vybudovalo přesvědčení, že to tak je a že teda tlustá jsem.”

“Před rokem se mi podařilo zhubnout skoro 20kg (který už mám mimochodem i s nějakým bonusem úspěšně zpátky) a byla jsem na váze, kterou jsem si vždycky přála. A i přesto jsem se cítila tlustá. A tam mi to došlo! Že to vlastně vůbec není o tom těle, ale o hlavě. Že i když bych měla o 50kg míň, tak mám v hlavě od mala zakódovaný, že jsem ta nejvyšší v řadě na tělák a na aerobic mi vždycky objednali ten největší kostým. A tak se teď snažím přesvědčit hlavu, aby tomu mýmu milovanýmu tělu dovolila pustit všechny přebytečný kila, který se nás už pár let drží.”

“Jde to všechno ruku v ruce. Tělo, mysl i duch . Je potřeba se starat o všechny tři a mít se rád v celým tom procesu, kdy si jdete za nejlepší verzí sebe sama.”

A co říká Kačka o sebelásce? “Za mě sebe- láska je ze všech lásek ta nejpodstatnější. To, že je nejdůležitější se mi odráží ve spoustě faktorech života. Nepozoruju to jenom na sobě, ale také na příbězích lidí v mým okolí. Jsem přesvědčená, že funguje věta: Pokud nemáš rád sám sebe, nemůže tě mít rád nikdo druhý. A ještě bych přidala, že pořádně nemůžeš mít rád ani ty nikoho dalšího.

Věta “přijmout sám sebe takový jaký jsme” může někoho zmást. Není dobrý se spokojit s něčím, co se nám na sobě nelíbí. Je důležitý makat. Těma sexy zadkama na instagramu se inspirovat a mít se ráda už na tý cestě.

Pokusím se sebelásku definovat, i když je to téma, o kterém bych mohla podívat týdny.

Pokud si sám za sebou nestojíš, ať už si kdokoliv, děsně ti to ubližuje. Ty sám pro sebe jsi ten nejlepší parťák. A pokud ti tvůj nejlepší kámoš podráží nohy, bolí to nejvíc.

Je to o tom, milovat se i ve chvílích, kdy se ti nedaří, když přibereš nebo když něco poděláš. Být sama pro sebe oporou. Je to o tom zajít si sama do kina, zatancovat si v obýváku nebo se zasmát sama sobě. Pokud se naučíš mít se ráda, pak když tě někdo pomluví, urazí tě… dojde ti, že se tě to netýká. Že je to problém a názor, který vznikl v hlavě někoho, kdo o tobě třeba vůbec nic neví, nebo něco v tobě nepochopil. Nebo se mu prostě jenom fakt nelíbíš a ani to co děláš. Což je úplně v pořádku a ty to přijmeš, protože máš ten maják sama v sobě a nepotřebuješ od nikoho nic schvalovat.”

Vidím na lidech, kteří nejsou sami se sebou vyrovnaní a v určitý harmonii, jak se jich spoustu věcí z okolí dotýká. Jak se jim nedaří ve vztazích, protože očekávájí od druhých lidí, že je udělají šťastnými, čímž jím dávají povinnost se o jejich štěstí postarat. Neznají sami sebe a bez druhých lidí by nevěděli, co se sebou. A když z jejich života někdo nečekaně odejde, vůbec neví, jak mají dál fungovat.

Já jsem například teď byla dlouho sama bez partnera a uvědomuju si, jak mi to strašně pomohlo. Protože přeci jenom, když s někým jsme, tak nás ovlivňuje ať chceme nebo ne. Přizpůsobujeme se, protože milujeme. Nevěnujeme se sobě, ale někomu druhýmu. A pro mě ten čas strávený a věnovaný jenom sama sobě byl úplně dar. Já jsem se po dlouhých letech hledání našla a až teď cítím, že jsem připravená ze sebe něco dávat. Až teď se cítím úplná a nepotřebuju od nikoho, aby mě doplnil. Vím, co chci a naplňuje mě to, co dělám. Zároveň se na sebe nezlobím, když mám pocit, že je úplně všechno na ho*no.

Až v ten moment může přijít vyrovnaný a harmonický partnerský vztah. Nebo vlastně  jakýkoliv vztah.

Protože vy po nikom nechcete lásku ani štěstí proto, abyste se cítili dobře.

Vy tohle všechno chcete jen dávat a s někým sdílet.

Jste majákem sami sobě.

Zajímalo mě, jak se Kačí sama kouká na dnešní ideál umělé krásy a neuvěřitelné množství mediální šikany. “Musíme si uvědomit, že online svět je místo, který neexistuje. Je to místo, kde všichni zatahujou břicho a při focení fotky odhrnou bordel ze stolu na druhou stranu. No a pro holky/ženy je čím dál těžší cítit se dobře, krásně a výjimečně. Na krásu jsou teď díky všem aplikacím, který ti vyhladí vrásky a vybělí zuby mnohem větší nároky. Mě samotnou to občas semele a projíždím instagramy na oko naprosto dokonalých holek a cítím se jak popelka. Jenže pak se musíte vrátit k sobě. Nesrovnávat se s někým cizím, ale jenom s tou holkou, kterou jsi viděla včera v zrcadle. Ve chvíli, kdy se přestanete soustředit na zadek Kim Kardashian, ale na ten svůj a řeknete si, že chcete udělat maximum pro to, abyste s ním byly spokojené, to začne dávat smysl.

Já sama jsem pro projekt použila slovní spojení Za Normální Holky proto, že mi přijde, že se do toho vejde všechno. Ať jsme jakékoliv, jsme normální a není třeba se měnit, operovat, nebo nenávidět za to, že jsme stvořené tak, jak jsme. Trochu se tak stavím proti proudu sociálních sítí, které nás zahlcují tou posedlostí po dokonalosti. Zajímal mě ale i názor Kačí na to, co je podle ní normální.

“Podle mě pojem normální vlastně nemá jasnou definici. Pro každýho je normální úplně něco jinýho. Je důležitý si uvědomit, že každý máme v hlavě úplně jiný nastavení a koukáme se tady na ten svět s naprosto rozlišnou perpektivou. Proto je důležitý se naučit respektovat i to, co nám normální nepřijde, protože ve světě někoho vedle nás to je naprosto v pořádku.

Lidé si často myslí, že to co podle nich je normální je jediná pravda a ostatní jsou mimo (občas včetně mě že jo). Ale ve chvíli, kdy nemáme od nikoho žádný očekávání a dáme všem svobodu, si to svoje slovo normální doplníme úplně čímkoliv, a děsně se všem uleví. Naopak se můžeme inspirovat, ale hlavně nám úplně odpadne odsuzování ostatních a srovnáváním se s okolím.

Každý ať si najde sám to, co pro něj je správný.

A když budeme mluvit třeba právě o kráse a sebelásce, tak nejdůležitější je se cítit dobře ve svý kůži, těle, duši… ať už je to pro kohokoliv jinýho normální nebo ne.

Hlavní je, že je to Tvoje. Je  to Tvoje síla. Protože nikdo takovej tady na světě už není.”

Já Kačí strašně moc děkuju za moc milý příspěvek k projektu, a jsem ráda, že někdo tak mladý, někdo, kdo inspiruje tisíce mladých duší, to má v hlavě srovnané a může tak předat kus dobra dál. Kačí je velkým motivátorem, na jejím blogu MILUJU, DĚKUJU najdete skvělé články, a můžete si koupit dokonce její plakáty ZDE 🙂

Napište mi nebo přímo Kate Love, jestli vám článek něco dal, jaký máte pocit samy ze sebe a jestli je sebeláska něco, co právě objevujete 🙂

Zatím s láskou, já a Kate Love  ♡

Za spolupráci děkuji:

Fotografie: Michala Rusaňuková

Make-up: Lucie Žurková 

Kontakt: zurkovalucie@gmaill.com

Partner projektu: Přírodní, minerální kosmetika Annabelle Minerals, složená pouze z přírodních surovin, minerálů a bez testování na zvířatech

Studio 100 v Praze, s perfektním zázemím a spolehlivým majitelem

Občerstvení: Hummus Factory- delikátní zdravá záležitost

No Comments

Leave a Reply

HELLO

HELLO

Vítám tě tu ve svém malém světě, kde sdílím svoje příběhy, myšlenky a dobrodružství. Moje bohémská duše a divoký srdce tě zavedou do míst, kde tvořím a podnikám. Snad se ti tu bude líbit a najdeš zde inspiraci naplnit všechny svoje sny. Tak pojď, půjdeme ven a nakreslíme spolu hvězdy…✨

Christie

CONNECT

kniha BEZ FILTRU

V rámci projektu #ZaNormalniHolky vznikla úspěšná kniha BEZ FILTRU, která už udělala radost více než 9000 z vás. A nejen to, část výdělku je věnována Anabell, neziskové organizaci pomáhájící dívkám s poruchami příjmu potravy.

Z prodeje knihy bylo Anabell darováno již 150 tisíc Kč!

MY FAVORITES

Latest Posts

×