KOUPIT KNÍŽKU

Oh my… hello pretty ♥️

12 května, 2018 in BLOG - 9 Comments

Ďolíčky, hrbolky, jizvy a jizvičky, strie, celulitida, pihy, pigmentace, faldíky, kosti…

Tohle všechno nám holkám a ženám denně brání v tom, abychom se cítily sebevědomé a sexy. Jak bychom taky mohly? Žijeme v době, kdy je „airbrushing“ a Photoshop naprosto běžná pomůcka k vylepšování fotek na sociálních sítích a v médiích, a tvoří obrovský element v tom, jak vnímáme realitu. Těch REÁLNÝCH a PŘIROZENÝCH těl bez jakýchkoliv úprav vidíme zoufale málo, a to především ve světě influencerů a lidí, ke kterým vzhlížíme. Zapomínáme, že fotografie nikdy nebude člověk. Zapomínáme, že fotografie je umění. Do toho vnímáme ta dokonalá těla, reklamy na dokonalou postavu, dokonalý život… a hořkou tečku tomu často dodávají tištěné i online články, v nichž se dočteme, že slavné ženy v plavkách nebo nenalíčené jsou opravdu odporné, a nikdo nemá zájem se na ně dívat. Co si to vůbec dovolují? Žít na veřejnosti bez retuše!

Jaké přesvědčení nám to v hlavě utváří? Je jen málo z nás, kterým to nenasazuje do hlavy semínko pochybností o nás samých. Vytváří se tak iluze o perfektních tělech, která se stávají našimi „body goals“ a „thinspiration“, ačkoliv často neexistují. Jsou nedosažitelná, my se s nimi porovnáváme a snažíme se tak dosáhnout očekávání, ke kterému se můžeme jen přiblížit.

Málokterá žena a dívka se kvůli tomu cítí sexy. Málokterá na kompliment umí říct obyčejné, magické DĚKUJI. Málokterá dívka se cítí atraktivní na pláži, mezi dalšími stovkami lidí. Málokterá z nás si občas koupí hezké spodní prádlo, jen tak pro sebe, aby se cítila žensky i v práci nebo ve škole. Některé z nás se té krásy a ženskosti skoro až bojí. Málokterá z nás chápe, že celulitidu mají i holky štíhlé a vysportované. Málokterá z nás ví, že strie mají i modelky. A proto jsem vymyslela tuhle výzvu. Focení ve spodním prádle. Bez retuše.

Pozvala jsem na focení dalších 6 dívek. Každá jiná, všechny nádherné. Někdo by řekl, že žádná z nás nebyla dokonalá, a právě proto tvrdím, že jsme dokonalé všechny. Než budete číst dál, na začátek chci z celého srdce poděkovat těmto dvěma úžasným ženám:

DESIGNÉRKA SPODNÍHO PRÁDLA LNKRULES ELENA KOŽUSZNIKOVÁ

https://www.instagram.com/lnkrules/

Elena již několik let navrhuje a vyrábí spodní prádlo s jednou hlavní myšlenkou, aby se dívky a ženy cítily ve spodním prádle dobře a pohodlně.

„Při tvorbě spodního prádla jsem již nějakou dobu přemýšlela, jak poukázat dívkám na to, že prádlo, které vyrábím, může nosit opravdu každá žena a to bez ohledu na velikost a tvar poprsí. Snažím se tvořit prádlo zejména tak, ať se v něm žena cítí pohodlně a svá, a právě tato myšlenka nás s Kristýnkou a jejím projektem #ZaNormalniholky spojuje. Je to přesně to, co se obě snažíme dívkám a ženám říct: Vypusťte z hlavy ten všude opakovaný ideál dokonalosti a krásy. Ten se stále mění! Každá z nás je krásná tak, jak se krásná cítí.”

FOTOGRAFKA MONIKA HÁNOVÁ

https://www.instagram.com/monikahanova/

Monika Hánová je autorkou našich úžasných fotografií. Vystudovala střední umělecko-průmyslovou školu Zámeček v Plzni, obor užitá fotografie a média. Fotografování se věnuje již 10 let. Miluje dobrou kávu, umění, módu a design. Zakládá si na přirozenosti, která se musí prolnout do výsledného snímku a chce, aby z portrétu vždy byla poznat osobnost fotografovaného. Nezbytnou fotografickou oblastí se pro ni stali lidé milující módu. V neposlední řadě se v současné době věnuje fotografování spodního prádla značky LNKrules, díky níž se také mohla zapojit do projektu #ZaNormalniHolky.

„Ať všichni vidí, že krásné prádlo může nosit každá žena, a že opravdu nezáleží na tom, jaké má křivky nebo barvu pleti, hlavně, ať se cítí svá. Děkuju, že jsem mohla být součástí tak skvělého projektu!“

Jak to tedy s focením nakonec dopadlo? Naprosto FANTASTICKY! Přesvědčte se sami. 🙂

Kristýna Dolejšová, autorka projektu #ZaNormalniHolky

https://www.instagram.com/zanormalniholky/

„Bála jsem se. Věděla jsem, že mezi holkama budu nejsilnější. Ale někde uvnitř jsem to tak chtěla. Pár týdnů předem jsem se záměrně neomezovala v jídle. Rozuměj, docela jsem se cpala. Holky jsem pozvala sportovnější, štíhlejší, vyšší, s většími prsy, abych skutečně čelila svému strachu: „Jak se budu cítit v přítomnosti dívek, jejichž tvary bych chtěla mít?“ Abych tomu dodala korunu, nechala jsem se kvůli focení obarvit na zrzavo. Protože právě v sedmnácti letech jsem byla ta „tlustá zrzavá holka“, která by si v létě nesundala dlouhý rukáv, protože měla tlusté ruce, a nenáviděla kraťasy, protože měla obrovská lýtka.

A ta samá holka tu teď stála ve spodním prádle, jen o deset let starší a o mnoho rozumnější. Ano, přibrala jsem pár kilo, než mám normálně, nabarvila si vlasy, měla jsem trapně opálené rukávy a ještě jsem dokonce byla celá nafouklá z PMS. A přesto jsem se cítila skvěle, v pohodě a atraktivní. Najednou jsem neměla potřebu se porovnávat s holkama vedle mě. Pochopila jsem, že jejich krása mi na té mojí nic neubírá. Od focení mám dvě kila dole, ale ten pocit, že na tom nezáleží, že krása a sexappeal jdou ruku v ruce s naším sebevědomím, to mi už nikdo nevezme! 🙂 “

Kateřina Koki9 Mlejnková, makeup artist

https://www.instagram.com/koki9_official/

Že je Koki šílená v tom nejlepším slova smyslu, to už vím dávno. Tak moc jsem si přála, aby u focení byla s námi. Aby reprezentovala tu výraznou, extravagantní skupinu holek. Ty holky s krátkýma vlasama, potetovaný, silný fyzicky i osobnostně, holky s modřinama od sportu a holky bláznivý, svý, takový, kterým je úplně jedno, co si kdo myslí. Podílela se na líčení a sama do celého focení dala kus sebe. DĚKUJU!!!

„Do projektu jsem šla hlavně kvůli tomu, že rozumím pocitu ženských, které se s něčím cítí v nekomfortní zóně. Sama si kompenzuju nějaké své bloky tetováním. Focení bylo super a cítila jsem se fakt dobře, protože jsem mnohem víc pochopila jedinečnost každé z nás. “

 

Kateřina Krucká

https://www.instagram.com/k.a.t.e.r.r.i.n.a/

„Mám vitiligo, jizvy, jsem malá a rozhodně ne hubená. Jsem zajímavá, roztomilá a mám ženský sex appeal. Popisuju ty samé věci, jen jiným pohledem.

Naučila jsem se být sebevědomá a dívat se sama na sebe pozitivníma očima. To, že mám možnost aspoň miniaturně ovlivnit vnímání samy sebe u ostatních holek mě neskutečně nabíjí. Šla jsem do focení kvůli tomu, že to má smysl. Opravdu si myslím, že jsme všechny strašně krásné, roztomilé nebo sexy. Jen se na sebe musíme umět koukat tím správným pohledem.

Strašně věřím a propaguji, že sebevědomá žena je nejkrásnější. Ať máš 50 nebo 100kg, pihy nebo bronzovou pleť, když jsi sebevědomá, každý si z tebe sedne na prdel.

♥️

Na focení byla neskutečně úžasná atmosféra. Girl power level 1000000 a doufám, že to čiší i z fotky!“

Klára Doležalová

https://www.instagram.com/klaradolezalova/

 „Stránku #ZaNormálníHolky sleduju kvůli inspiraci. Ale hlavně abych věděla, že se svými problémky nejsem sama. Já sama jsem se několikrát setkala s tím, ze okolí negativně reagovalo na moji hubenou postavu. Dostala jsem tak i přezdívky jako „blonďatá anorektička“, „žirafa“, atd. 😀

Já sama jsem se tím nikdy nijak zvlášť netrápila. Moje tělo se měnilo podle toho, co jsem zrovna dělala za sport, takže pro mě bylo spíš důležité, že jsem zpevněná, než hubená. No a teď je pro mě hlavně důležitý, že se líbím svému klukovi a sama sobě. To mi stačí.:)

Nafotit něco ve spodním prádle jsem si přála už dlouho. Cítím se ve svém těle dobře a taky to ráda ukazuju. Vím, jak těžké je někoho přesvědčit, aby se měl rád, když on sám se nevidí krásný, ale ten pocit když se přijmete a najdete na sobě to dobré je k nezaplacení.“

Patrycja Klaudia Bogumil

https://www.instagram.com/patulaaa/

„S ideou #ZaNormalniHolky se úplně ztotožňuji. Jsem přeci normální holka! Teda spíše ženská a hlavně máma, která nejvíce na světě miluje svou dceru! Projekt sleduji, protože #ZaNormalniHolky je o NÁS normálních holkách/ženských, o problémech, o tom, že nejsme dokonalé. Všechny máme nějaké starosti, ať už větší nebo menší.

Do focení jsem šla z jednoho prostého důvodu! Jsem matkou šestiměsíční princezny a v těhotenství jsem nabrala 20kg! Chci ukázat ostatním maminkám, že nejsou samy! Že když měsíc po porodu tělo nevypadá dokonale, to nevadí! Nestyďte se za své tělo! Být mámou neznamená se, co nejdříve po porodu začít honit za dokonalou postavou! Dejte tělu čas. I matka může vypadát v prádle sexy! Mějte se rády! Milujte své tělo!“

 

Anička Mazouchová

https://www.instagram.com/anissangho/

„Projekt #ZaNormalniHolky sleduju od začátku. Už předtím jsem na instagramu sledovala zahraniční “selflove” projekty, například @any.body_co, nicméně @zanormalniholky byl první český profil tohoto typu, na který jsem narazila. Skvělý první dojem na mě udělal hlavně osobní přístup Kristýnky, jelikož je vidět, že do toho dává velký kus sebe. Každopádně děkuji za to, že @zanormalniholky existují, protože mezi všemi těmi stránkami, diktujícími, co je a není perfektní, se samou “intagramovou” (a často nereálnou) krásou, je tohle prostě místo, kde se člověku zvedne nálada, sebevědomí a hlavně zjistí, že to, co je na nás krásné, je právě to, co je jiné a jedinečné.

Dlouho jsem chtěla být aspoň malou součástí projektu a nápad s focením se mi moc líbil. Myslím, že se podařilo ukázat, že každá žena, nehledě na výšku, váhu, barvu vlasů nebo pleti, se může (a má!) cítit nádherná, protože je! A řekla bych, že nám to tam všem fakt sluší!“

 

Adéla Dvořáková

https://www.instagram.com/dvorakovadela/

„Samotný koncept #ZaNormalniHolky se mi moc líbí a přijde mi, že je v dnešní době důležitý. Jako bývalé modelce mi bylo stále říkáno, že mám špatné míry a to se pak přeneslo do problémů s jídlem. Do toho přišlo i to, že jsem si připadala moc vysoká a nelíbila jsem se sama sobě. Časem jsem si to ale v sobě urovnala a jsem teď moc spokojená.  A to jsou vlastně všechno důvody, díky kterým jsem do focení šla.“

Tak co na to říkáte? Za nás všechny je to jedno velké WOW. Byl to boží den plný legrace. Toto bylo úplně první podobné focení v rámci projektu. Je nás pouze 7, a proto je více než pravděpodobné, že zrovna Tvůj typ postavy mezi námi nenajdeš. Ale věř, že i kdyby nás na fotce bylo tisíc, stejně bychom byla každá jiná. A o tom to je. Tak to má být.

Z celého srdce děkuju holkám, že do toho šly, Elence, že nám na míru ušila tohle překrásné prádlo, a Monče, že s námi nafotila tak úžasné fotky. Bylo mi velkou ctí vás tam mít všechny pohromadě.

Díky, že společně bouráme bariéry. 

Pokud se Vám spodní prádlo líbí, na eshopu

https://www.lnkrules.com/

už najdete celou kolekci, která byla šita pro tento projekt. Každá z vás si tak může prádlo pořídit, podpořit tak českou ruční kvalitu a cítit se božsky v novém spodním prádle na míru. Zároveň budeme rády, když nám do komentáře napíšete, jak se vám fotky líbí, co si myslíte o našem nápadu a budete článek sdílet s každou dívkou, která o sobě pochybuje. Děkujeme.

Za celý tým, Christie

 

9 Comments

 • Alena 13 května, 2018 at 11:38 am

  Dobrý Bože.
  Tohle je naprosto fantastický!
  Konečně jsem po dlouhé době narazila na krásný článek s obsahem, co dává smysl. Žádná přetvářka. Reálné ženy.
  Upřímně – nikdy jsem nebyla názoru, že jsme každá dokonalá. Teď se za to stydím.
  Vždycky jsem v podvědomí soudila lidi. Jak vypadají, proč nosí tričko v kalhotách, když mají větší břicho.
  Sama se sebou taky dost bojuji. Mám dny, kdy si říkám, že mi to fakt sluší, ale pak tu jsou dny, kdy se cítím jako neškaredější na světě.
  Nikdy nepostuju na instagram fotky, kde mám každé oko jiné. Nepostuju fotky s přáteli, protože vždycky vypadám blbě. Ani ve snu by mě nenapadlo postout fotku bez alespoň malého vylepšení, třeba řasenkou.
  Myslím, že kdyby tyhle a podobné články ovládly internet a převálcovaly ty falešné, ponižující články o modelkách, každá žena by v sobě našla alespoň kousíček krásy, který by se s takovým přístupem určitě dál rozrůstal a šířil.
  Obrovský palec nahoru Kristý, všechny jste dokonalý. Nedávno jsem narazila na taková hezká slova – „Není nic krásnějšího, než to, když dokáže žena ocenit druhou.“ ❤️

  • Dáša 13 května, 2018 at 10:51 pm

   Zcela se ztotoznuji … trvalo mi den nez jsem zverejnila foto bez makeupu a … no a co … dnes na nej i casto odkazuji 😉

 • Dáša 13 května, 2018 at 10:49 pm

  Nádhera! Super projekt … skvele modelky – vsechny na fotkach zarite a presne – takhle vypada 99,9 % z nas 🙂 jak jste rikaly dnes s cukrfree na streamu – ty bozske zeny z Instagramu sedi nekde ve VIP saloncich a podle me se ani nepoti, aby jim nestekl dokonaly makeup a nezkrepately vlasy 😂

 • Luca 14 května, 2018 at 12:59 pm

  Tohle a vůbec všechno co děláš, je naprosto úžasný. Sleduju @zanormalniholky několik měsíců a nedokážu vyjádřit, o jak moc se cítím líp a jsem šťastnější. #applause #standingovation #mexicanwave …Kdybych si ale mohla přát nějaký upgreat, bylo by to, aby podobný projekt vzniknul i pro „normalnikluky“, osobně znám jednoho mladýho, krásnýho a chytrýho kluka, skoro chlapa, kterej bojoval s anorexií, následně s posedlostí bodybuildingem, což bylo po zdravotní stránce určitě lepší, ale psychicky pořád stejnej démon, prostě z extrému do extrému. Ačkoli to není tak viditelné téma, jako u nás holek, ideál krásy je nastavenej i pro ně, možná o to je to horší, nejdřív musí vyhrát boj sami v sobě, aby si přiznali, že nějaký mindrák mají a pak je čeká druhá vlna: „cože, on řeší, jak vypadá? To je teplouš,…“ ale pravda je, že i hetero chlapi mají mindráky, stud a city. Já chápu, že ty sama nemůžeš stačit napustit sebevědomí do celého světa, i když si teda vedeš sakra dobře, ale pokud bys někdy třeba jen uvažovala o tom, že bys do svého projektu zapojila někoho (kluka/chlapa), který by dokázal vyjít ven se svou osobní zkušeností a alespoň tohle téma otevřít, určitě by to mělo smysl! Teď jsem si vzpomněla na Keatona Jonese a jeho video, který mi tehdy lámalo srdce ale to už je zase jiná ves…Kéž by všichni na světě viděli, jak krásný a báječný sou, díky, že pro to tolik děláš!

 • Viky 22 června, 2018 at 6:01 pm

  Děkuju. Opravdu…moc vám děkuju

 • Kat 5 července, 2018 at 3:11 pm

  Poslednú fotku som si dovolila uložiť do adresára mojich top fotiek z netu, krásna a vtipná!

 • Veronika 19 července, 2018 at 8:46 am

  Jste úžasné a báječné, dámy. Každý má asi občas den, kdy se koukne do zrcadla a nejraději by se zahrabal do postele a celý den nevylezl, ale díky #zanormalniholky mívám těch dnů už jen pár do roka. Máte můj nehynoucí obdiv a díky za to, co děláte.

 • Terykoderka (stejně na ig) 15 května, 2019 at 12:51 pm

  možná je problém v tom že i moje mamka mi říká jak jsem na nic, nic neumím, do kuchyně mě nepustí, jak jsem tlustá a nepraktická…….

  • Kristyna Dolejsova 19 května, 2019 at 11:07 am

   Zeptej se jí, proč Ti to říká, a možná se dozvíš, že jí její maminka říkala to samé… často to tak bývá…

  Leave a Reply

  HELLO

  HELLO

  Vítám tě tu ve svém malém světě, kde sdílím svoje příběhy, myšlenky a dobrodružství. Moje bohémská duše a divoký srdce tě zavedou do míst, kde tvořím a podnikám. Snad se ti tu bude líbit a najdeš zde inspiraci naplnit všechny svoje sny. Tak pojď, půjdeme ven a nakreslíme spolu hvězdy…✨

  Christie

  CONNECT

  kniha BEZ FILTRU

  V rámci projektu #ZaNormalniHolky vznikla úspěšná kniha BEZ FILTRU, která už udělala radost více než 9000 z vás. A nejen to, část výdělku je věnována Anabell, neziskové organizaci pomáhájící dívkám s poruchami příjmu potravy.

  Z prodeje knihy bylo Anabell darováno již 150 tisíc Kč!

  MY FAVORITES

  Latest Posts

  ×