KOUPIT KNÍŽKU

Město dřevěných hraček – Seiffen, Německo

12 září, 2020 in TRAVELS - No Comments

Když jsem dostala od Germany Tourism nabídku na spolupráci s tím, že mohu jet do některé části Německa, vybírala jsem jednoznačně přírodu. Krušné hory znám z české strany, ale ne z té německé. A přiznám se, že jsem vůbec netušila, jak moc se mi tu bude líbit!

Z Prahy jsem vyrazila v pátek okolo po 12. polední, a ve dvě hodiny jsem už byla na místě. Oblast, kterou jsem měla prozkoumat, se jmenuje Seiffen. Seiffen je městečko nacházející se v 650 m.n.m., známé především výrobou loutek a dřevěných hraček.

Přímo v Seiffenu jsem ubytování nenašla, proto jsem si přes AirBnB našla soukromý apartmánek hned ve vedlejší vesnici jménem Neuhausen. Přímo zde se nachází slavné Muzeum Louskáčků.

Jakmile jsem se ubytovala, vyrazila jsem na procházku. Rozhodla jsem se, že do Seiffenu dojdu pěšky. Měla to být procházka na 50 minut, ale to jsem netušila, že půjdu snovou přírodou, u všeho se budu zastavovat a obdivně koukat na tu krásu kolem. Po dvou hodinách jsem do Seiffenu nakonec dorazila, a nemohla se vynadívat!

Malebné městečko s krásnými zákoutími a uličkami bylo plné obchůdků a výloh s dřevěnými hračkami. Přecházel mi zrak, jak kouzelně vše působilo. Šla jsem se podívat na místní kostel a jeho zahradu – hřbitov, jak jsem později zjistila. Nikdy jsem neviděla hřbitov, o který by se někdo tak nádherně staral. Šla jsem se podívat také k radnici a obdivovala dřevěné ozdoby ve městě. Od sledujících jsem pak také dostala tip, že nejkrásněji je tu na Vánoce, kdy si místní udělají malé trhy, a zároveň se o adventních nedělích pořádá tradiční hornický průvod, kdy se „chytá“ jakýsi skřítek. 🙂

Cestou jsem dostala hlad, a sedla si tak do první hospůdky, která mi cvrnkla do nosu. Jmenovala se Gaststätte Holzwurm, a nemohla jsem si vybrat lépe. Ke klasickému německému Radleru jsem si objednala krémovou polévku s medvědím česnekem, a byla to ta nejlepší polévka, jakou jsem kdy jedla! S nadšením jsem si objednala druhý chod, smažené camemberty s brusinkovou omáčkou a houstičkou, a opět mě to nadchlo. Obsluha byla neskutečně příjemná a jídlo fantastické!

S plným pupkem jsem se vydala zpět na ubytování, ale při západu Slunce mi to nedalo, a musela jsem si na chvíli lehnout do louky provoněné bylinkami, a užívala jsem si výhledy odsud. Do postele jsem padla za tmy, připravená na další dobrodružství.

Tím bylo vstát v 5:15 na východ Slunce. Vybrala jsem si nedaleký, avšak nejvyšší bod s názvem Schwartenberg. Od ubytování to bylo asi 35 minut pěšky, a po rozednění na mě čekala překrásná podívaná. Podzim už klepe na dveře, proto jsem byla doslova ve svém živlu.

Po ranním výšlapu jsem si odpočinula na pokoji, a po obědě vyrazila do centra. Do Muzea Louskáčků jsem se nakonec bohužel nedostala, jelikož jsem u sebe neměla hotovost. Vstup je 5 EURO pro dospělého, a jediný bankomat poblíž je za zavřenými dveřmi, které se o víkendu otevřou jen kartou místní banky. O to větší mám ale důvod se sem jet znovu podívat. Město Neuhausen je naštěstí také plné dřevěných ozdob, takže jsem měla i tak milou podívanou.

Abych nelenila, na doporučení jsem se jela podívat do asi 8 km vzdáleného města Olbernhau. Místní kostelík a řeka mi zpříjemnily poslední chvilky na mém pracovním výletě.

Musím se přiznat, že jsem nečekala, jak moc krásné to tu je! Atmosféra zimě musí být nezaměnitelná! Budu se tedy těšit na další výlet do Seiffenu, který je jen 5 km za hranicemi.

S láskou, Christie x

No Comments

Leave a Reply

HELLO

HELLO

Vítám tě tu ve svém malém světě, kde sdílím svoje příběhy, myšlenky a dobrodružství. Moje bohémská duše a divoký srdce tě zavedou do míst, kde tvořím a podnikám. Snad se ti tu bude líbit a najdeš zde inspiraci naplnit všechny svoje sny. Tak pojď, půjdeme ven a nakreslíme spolu hvězdy…✨

Christie

CONNECT

kniha BEZ FILTRU

V rámci projektu #ZaNormalniHolky vznikla úspěšná kniha BEZ FILTRU, která už udělala radost více než 9000 z vás. A nejen to, část výdělku je věnována Anabell, neziskové organizaci pomáhájící dívkám s poruchami příjmu potravy.

Z prodeje knihy bylo Anabell darováno již 150 tisíc Kč!

MY FAVORITES

Latest Posts

×