KOUPIT KNÍŽKU

Nejkrásnější Ryzlink Vlašský je na Pálavě

14 června, 2019 in TRAVELS - No Comments

Nedávno mi přišel krásný email. Stálo v něm: Vloni v srpnu jsem s vypětím všech sil dostavěl můj životní sen. PENZION JAKO VÍNO.

Hned jsem se zaradovala, že pojedu na Pálavu. Tolikrát jsem už snila o tom, že dojedu na Moravu, vezmu kolo a budu jezdit po okolí, projíždět sklípky, užívat si teplo, výhledy a atmosféru. Vyrazila jsem na 3 dny a strávila je právě v Penzionu jako víno. A proč ho moc doporučuju?

Penzion je v Bulharech, což je skvělá výchozí pozice na výlety do okolí. V dojezdové vzdálenosti na kole je tu Mikulov, Pavlov, Lednice, vodní nádrž Nové Mlýny a další! Byli jsme se podívat například do ArcheoParku v Pavlově. Půjčení kola stojí cca 350-400 Kč na den (my měli kola půjčená z www.funmorava.cz). Nebo hoďte svoje kolo do auta a hurá na to! 🙂

Dalším důvodem, proč jsem byla s pobytem moc spokojená, je penzion samotný. Je udělaný skutečně s láskou. Přestože se tam ještě stavěla terasa a sklípek, měli jsme absolutní pohodu a ticho. Majitel Jakub je obrovský sympaťák a se vším nám radostně poradil. Penzion si vymazlil do nejmenšího detailu a interiér je vzdušný, jednoduchý a čistý. Skandinávský styl je v porovnání s typicky českými chajdami víc než příjemná změna. V penzionu jsou klasické pokoje i apartmány. Apartmán se liší v tom, že má i kuchyňku, která je plně vybavená.

Pro všechny obrázky apartmánu se podívejte na https://www.penzionjakovino.cz/ nebo na můj INSTAGRAM do highlights s názvem Pálava. ♥

TIP: Penzion jako víno je PET FRIENDLY. Takže pejska klidně vemte s sebou. :))

Napadlo mě jen, že tam chyběl fén, ale Jakub je brzy dokoupí. 🙂 A moc se mi líbilo, že na mou otázku: ‚‚Proč tu nemáte k dispozici taková ta mini balení mýdel a šamponů?‘‘ odpověděl: ‚‚Protože ten malý plastový obal je těžší než jeho obsah. Jednou se to použije a vyhodí. A na umyvadle je k dispozici klasické mýdlo.‘‘ :))

Takže TIP: Přibalte si s sebou vlastní šampon nebo sprcháč! Například YVES ROCHER dělá koncentrované šampony i sprchové gely ve 100% recyklovatelných mini obalech! Stačí kapka, dlooouho to vydrží, krásně voní a za nákup produktů s nápisem I♥ MY PLANET vysadí jeden strom. :))

PENZION SI MŮŽETE ZABOOKOVAT NA BOOKING.COM, NEBO LÉPE, PŘÍMO NA https://www.penzionjakovino.cz/. :))

Jak vypadaly naše tři dny?

DEN PRVNÍ

Kolem poledne jsme dorazili do Penzionu jako víno. Po krátkém odpočinku jsme vyrazili na kolech do Lednice na večeři. Našli jsme milou Hospůdku U Korunky, kde jsme si dali super večeři a rovnou začli vínem. Ten večer mi napsala moje dlouholetá kamarádka Domča, že je taky na Pálavě a jestli nechceme přijet. Tak jsme večer v půl desáté sedli na místní taxík, který jezdí jen do půlnoci, a za chvíli byli v Pavlově. Tam jsme poseděli, popili a kolem půlnoci jeli ve vší počestnosti domů. :))

DEN DRUHÝ

Program na celý den byl jasný! V 9 ráno jsme na kolech vyrazili směr Pavlov. Tam jsme navštívili ArcheoPark, kde jsme se dozvěděli o historii Moravského krasu a významných nalezištích kostí. Kolem 11:30 na nás už čekal oběd v hotelu IRIS! A ne ledajaký! Nádherné tříchodové menu, no když říkám, že jsem byla úplně plná, tak fakt!

Hned po obědě jsme se vydali do Obecní vinotéky, snad nejkrásnějšího sklípku, jaký jsem kdy viděla. Degustace vína byla dokonalá! Pan majitel má i svůj eshop s víny, najdete ho ZDE. Já osobně jsem se zamilovala do Veltlínského zeleného z vinařství Ilias, ale pan majitel řekl při degustaci tak krásnou větu: Nejkrásnější Ryzlink Vlašský je na Pálavě! Že bych si koupila cokoliv! 😀

Po degustaci vín jsme se vyvalili ven, do třiceti stupňů ve stínu. Přejezení a přiopilí jsme se rozhodli vylézt na zříceninu hradu Děvičky. To byl nápad! Komárů tam bylo víc jak na Bali, a ten krpál!!! 😀 Ale musím říct, že ten výhled stál za to a s repelentem bych šla nahoru klidně zas a znovu. :))

Cestou zpět do Bulhar jsme se zastavili u vodní nádrže Nové Mlýny a vykoupali se. To byla taková nádhera! Večer na nás čekala ještě jedna degustace vín (hodně vína, co? No jáá vím! :D), a to přímo naproti Penzionu jako víno. Jmenuje se to Fuzgrunty. Zkusili jsme tam třeba víno s chilli a další dobroty. Společensky unavení jsme šli kolem 10. spát a další den nás čekal výlet do Mikulova!

DEN TŘETÍ

Dopoledne jsem pracovala, a kolem jedné odpolední jsme vyrazili na kole do Mikulova. Jako takhle, nebudu lhát. Ten kopec nic moc. Když do toho ještě fučí do protisměru, že se sotva dá hnout, nic moc. To, že je 6558 stupňů a vítr má teplotu 6557 stupňů, taky nic moc. Ale když se mi rozbila šlapka u kola … 😀 No co vám budu. Kolo málem letělo do příkopu a já vzteklá a zpocená šla skoro pěšky. Naštěstí jsem to nevzdala a do Mikulova dojela. V servisu mi tam šlapku vyměnili a bylo. V Mikulově jsme se sešli s kamarádkou Markétkou, dali si zmrzlinu a pak vyrazili do malého rodinného vinařství VÍNO VĚTROVSKÝ v Březí u Mikulova, které si vybudoval můj letitý kamarád Tomáš. Jeho sklípek a ubytování najdete zde: https://www.vinovetrovsky.cz/. Tam jsme se v partě vydali na projížďku okolí, (kde mi vlítl pod kolo zajíc, když jsem si to svištěla z kopce a natáčela vinice, že? Tak na to bacha, málem jsem se zabila!), cestou si dali třešně, pak se zastavili na poli plném lusků a zakončili to vínkem v jeho sklípku. Už jsme tam i přespali, protože byla tma a ráno v 5 hodin jsme se na kole při východu Slunce vraceli do Bulhar.

Byly to nádherné 3 dny! Penzion jako víno je místo, kam se budu určitě ráda vracet. Děkuju Jakubovi, že se o nás tak hezky postaral a přeju, ať to v penzionku jen vzkvétá skvělými lidmi a zážitky! 🙂

No Comments

Leave a Reply

HELLO

HELLO

Vítám tě tu ve svém malém světě, kde sdílím svoje příběhy, myšlenky a dobrodružství. Moje bohémská duše a divoký srdce tě zavedou do míst, kde tvořím a podnikám. Snad se ti tu bude líbit a najdeš zde inspiraci naplnit všechny svoje sny. Tak pojď, půjdeme ven a nakreslíme spolu hvězdy…✨

Christie

CONNECT

kniha BEZ FILTRU

V rámci projektu #ZaNormalniHolky vznikla úspěšná kniha BEZ FILTRU, která už udělala radost více než 9000 z vás. A nejen to, část výdělku je věnována Anabell, neziskové organizaci pomáhájící dívkám s poruchami příjmu potravy.

Z prodeje knihy bylo Anabell darováno již 150 tisíc Kč!

MY FAVORITES

Latest Posts

×