KOUPIT KNÍŽKU

Verča WEEF: “Jizvy na těle nemusí znamenat jizvy na duši”

3 dubna, 2017 in AMBASADOŘI - No Comments

Ahoj a děkuju, že jsi zavítal/a na můj projekt #ZaNormalniHolky 🙂 Právě tímto příběhem na téma “Jizvy na těle nemusí znamenat jizvy na duši” začínáme celoroční projekt, kde vás spolu s 11 ambasadorkami budeme učit sebelásce.

Jako první ambasadorku jsem si pozvala Verču, kterou jistě znáte jako online girl @ _weef_ . Verča je rodilá Pražanda, je jí 25 let a momentálně nemá stabilní bydlení. Ráda říká, že bydlí tam, kde se jí zrovna líbí. Za pár dní to třeba bude Maroko. Jak je to možné? Verča se živí prací online, což ji umožňuje žít kdekoliv. Stará se klientům o sociální sítě, dělá PR, staví weby na WordPressu, fotí a natáčí. K tomu se ještě stíhá podílet na projektech jako Pro čistčí planetu, Zero waste, Ukliďmě Česko nebo i #ZaNormalniHolky.

Já ji do projektu zapojila proto, že jsem hned na prvním setkání zjistila, jak je milá a přirozená, přestože je známá, pracovitá, ambiciózní, a obdivovaná. Vždycky jsem si říkala, že mám ráda normální lidi. Ty lidi, kteří jsou úspěšní, i třeba zatím neúspěšní, dělají, co je baví, ale hlavně stojí nohama na zemi a na nic si nehrají. Taková byla Verča. Měla co říct? To tedy ano. Posléze jsem totiž zjistila, že má na noze velkou jizvu, kterou si sama zvěčnila jako památku na cestování v Thajsku. Přitom si na ní nikdy nepostěžovala, ba naopak, nechala se s ní i vyfotit 🙂 Proč se do projektu zapojila ona?

“Chtěla jsem podpořit a šířit tuto myšlenku. Pro mě #ZaNormalniHolky znamená za všechny holky, který chtějí být v pohodě a ne vizualizovat se do někoho jinýho. Životní styl kohokoli podle reklamy můžete vést totiž desítky let, ale bude vás to stát váš vlastní život.”

Jsem ráda, že vám ji dnes můžu představit, a tady už je její příběh:

     “Ráda cestuju. Baví mě objevovat a testovat tak trochu sama sebe. Kupříkladu v Thajsku, tam jsem poprvé sedla na motorku s odhodáním, že si pro lístky do další destinace dojedu na nádraží sama. Připadalo mi to jako skvělej nápad. Prostě si sednu na motorku, kterou jsem v životě neřídila, a bude.

      K mému překvapení jsem v pohodě zvládla: nastartovat – bez toho se nikam nehnete, že jo; cestu v protisměru – v Thajsku to mají vše jednoduše naopak; míjení stovky dalších zkušeně nezkušených řidičů a skůtrů, a i samotný řízení. Na to, že jsem ze začátku neměla páru ani o tom, na jaký straně je plyn a brzda, dobrý. Vše běželo hladce. Byla jsem na sebe děsně pyšná. Prej se tu každý druhý turista na motorce rozseká. Ha, jasně.

      Po koupi lístku a pokecu s místním tuktukářem jsem se chtěla slavnostně vrátit za svým milým a s hlavou vztyčenou mu oznámit, jaká jsem šikovná holka. Jenže opak byl pravdou. Má vlastní blbost se rozhodla zabrat za plyn víc, než je k rozjezdu potřeba a já to napálila mezi tuktuk a zeď. Povedlo se mi tam zašprajcnout a držet plyn ještě chvíli po tom takovým způsobem, že jsem si udělala díru v noze. Takovou tu díru, kdy si vidíte na kost. Co následovalo není důležitý, ale od té doby mi nohu zdobí pořádná jizva. Ta mi mou nenormálnost, která je u mě sem tam normalní, bude připomínat už navždycky.

      A víte co? Já jí miluju! Jsem to já! S objevovaním nového, překračováním hranic a vystupováním z komfortní zóny se pojí i přešlapy a pády. Jasně, nemám teď nožky jak barbie, ale podle mě mi ta jizva prostě sluší. Je mou součástí, včetně těch dalších menších, které mi přibyly při jiných supr dupr normálních nápadech. 🙂

Holky, buďte svý, dělejte, co vás baví, i když to třeba sem tam znamená nějaký držkopády, škrábnutí a poškození toho zevnějšku. Na něm nám samozřejmě záleží, ale stejnak není tolik důležitej jako to, co máte uvnitř.”

“P.S.: Tento článek je úmyslně psán nespisovnou češtinou k upevnění vztahu mezi normálníma holkama. 😀 “

 

Pokud máš nějaké jizvy na těle, ať už je to z akčích nápadů, jsou to strie po porodu nebo třeba dokonce i po kožních problémech či snad velkých operacích… nenech je, aby Ti udělaly jizvy i na duši. Ty sice nejsou vidět, ale mnohem víc bolí.

Verča sama je holka jako obrázek, a klidně by si se svým vzhledem mohla získat popularitu focením brutálně krásných selfíček. Má to ale v hlavě srovnaný a raději pracuje na projektech, které mají myšlenku, jako třeba Pro čistší planetu, Zero waste, pracuje na projektech Má to smysl, Ukliďme Česko, Wildculture atd. Pokud se s ní budeš chtít spojit a zeptat se na spolupráci nebo třeba zjistit více o těchle fantastických projektech, můžeš ji kdykoliv kontaktovat na jejím INSTAGRAMU nebo na emailu.

Pokud nemáš zítra 21. ledna v sobotu nic na práci, můžeš se s ní i osobně setkat mezi 12-17 hodinou v OC Flora v Praze, na příležitosti setkání všech žen, které se ten den budu mít rády 🙂, kde bude i náš fotokutek 🙂

veronika.subrt@gmail.com
– míň věcí, víc zážitků –
 ✿

Děkuji Verče za zapojení do projektu, a vás prosím, napište nám do komentáře, zda máte podobný zážitek, jizvy na těle, nebo snad i na duši. Společně se pokusíme to překonat 🙂 Tahle komunita se rozrůstá a vzájemná podpora je důležitá. NEJSI V TOM SAMA 🙂 Budeme se těšit 🙂

Za spolupráci děkuji:

Fotografie: Michala Rusaňuková

Make-up: Lucie Žurková 

Kontakt: zurkovalucie@gmaill.com

Partner projektu: Přírodní, minerální kosmetika Annabelle Minerals, složená pouze z přírodních surovin, minerálů a bez testování na zvířatech

Studio 100 v Praze, s perfektním zázemím a spolehlivým majitelem

Občerstvení: Hummus Factory- delikátní zdravá záležitost

No Comments

Leave a Reply

HELLO

HELLO

Vítám tě tu ve svém malém světě, kde sdílím svoje příběhy, myšlenky a dobrodružství. Moje bohémská duše a divoký srdce tě zavedou do míst, kde tvořím a podnikám. Snad se ti tu bude líbit a najdeš zde inspiraci naplnit všechny svoje sny. Tak pojď, půjdeme ven a nakreslíme spolu hvězdy…✨

Christie

CONNECT

kniha BEZ FILTRU

V rámci projektu #ZaNormalniHolky vznikla úspěšná kniha BEZ FILTRU, která už udělala radost více než 9000 z vás. A nejen to, část výdělku je věnována Anabell, neziskové organizaci pomáhájící dívkám s poruchami příjmu potravy.

Z prodeje knihy bylo Anabell darováno již 150 tisíc Kč!

MY FAVORITES

Latest Posts

×