KOUPIT KNÍŽKU

Yves Rocher 60 Years Celebration

21 června, 2019 in LIFESTYLE, TRAVELS - No Comments

Yves Rocher slaví 60. narozeniny! Krásné kulatiny, na které se sjelo přes 100 lidí ze 17 zemí ve francouzském La Gacilly, srdci Yves Rocher. V tomto článku najdete náš program, jak oslava probíhala, fotky z různých míst a na konci odpovím na Vaše časté otázky. Pro proklik na různé weby stačí kliknout na tučně zvýrazněná slova.

První den jsme s holkama přiletěly do Paříže. Naše parta se skládala z Nicole a Lucinky z A Cup of Style, Natálky Kotkové, Míši Štoudkové, a holek z Yves Rocher Barči a Dani. První a poslední noc jsme zůstávaly v krásném hotelu Eiffel Blomet. Nechaly jsme kufry v hotelu a vyrazily na procházku. Celé odpoledne jsme chodily po městě, zašly jsme na oběd, já ochutnala svůj první Aperol a pořádně jsme s holkama pokecaly. 🙂 Večer jsme jely autobusem na společnou večeři spolu s dalšíma holkama z jiných zemí, a navštívily kavárnu Marcelle, kde na nás čekala ochutnávka kvítků, které chutnají jako různé potraviny. Vážně!

Okvětní lístky květiny, která vypadala jako růže, chutnaly jako šťovík. Další jako česnek, nebo dokonce Hašlerka! 😀 Najedly jsme se tam výborného veganského jídla, daly tomu sladkou tečku nádhernými dezertíčky a plné k prasknutí jely na hotel popřát croissantům dobrou noc.

Druhý den ráno jsme se sbalily a jely vlakem do La Gacilly. Tam na nás čekala zaparkovaná kola, a vydaly jsme se na projížďku podél řeky, polí a lesů. Poprvé jsem jela na elektrokole, a to je vám teda radost jet do kopce. 😀 Dorazily jsme na nádherný piknik u vody. Dlouhé stohy slámy a na nich položené látky na posezení, všude květiny… jedním slovem nádhera! Počasí vyšlo perfektně. Daly jsme si sklenku prosseca, ochutnaly další dobroty a lodí se pak vydaly zpět do města. Nikča byla náš kapitán, a byla fakt šikovná! :))

Později nás vzaly autobusem do dalšího ubytování, tentokrát do La Grée des Landes, neboli Eco hotelu přímo od Yves Rocher. Tohle bylo bezkonkurenčně jedno z nejkrásnějších ubytování, jaké jsem kdy viděla. Hotel lokalizovaný v přírodě, naprosté oáze klidu, s vlastní zahradou, kde pěstují květiny, ovoce a byliny pro svou kuchyni, spa, jóga… neuvěřitelná atmosféra. Z toho místa dýchá pohoda a relax. Člověk se zastaví a jen si tak je. Na pokojích ani nefunguje wifi, což jsem moc uvítala. Vypnout, jít do bazénu, na masáž, na procházku do lesa (kam jsme mimochodem večer šly načerpat energii z lesa:)) nebo po okolní přírodě, přečíst si knihu. Musím se tam vrátit!

Zdroj fotografií: Instagram La Grée des Landes

Yves Rocher FESTIVAL

Poslední den jsme vyrazily na Yves Rocher Festival!!! Všude květiny, jídlo, pití a krásné aktivity. Šly jsme se podívat do Yves Rocher Muzea, holky si vyrobily gumičky do vlasů, vlastní odličovací polštářky, květinové věnce a obrazy, byly jsme na masáži rukou, hrála živá hudba… Oh, what a day! Nemohly jsme si to víc užít!! 🙂

Než se dostanu k otázkám a odpovědím, chci Yves Rocher moc poděkovat, že jsem s vámi mohla jet. Byla to neskutečná zkušenost, nádherný zážitek a moc ráda jsem se dozvěděla více o historii Yves Rocher, viděla, kde to všechno vzniklo, jak se produkty vyrábí a zažila tu krásnou atmosféru mezi lidmi, kterým na přírodě záleží. Děkuji.

Q&A’s

Co Tě přivedlo k této kosmetice?

Narazila jsem na ni již před mnoha lety, líbily se mi jejich obchůdky. Působily jinak, než ostatní, tak barevně, laskavě a čistě. Pak jsem zkusila pár produktů, a vždy mi moc voněly. Kupovala jsem tělová mléka, šampony a sprchové gely.

Jakou má Yves Rocher vůbec mentalitu jako firma?

Nejlepší je podívat se zde: https://www.yves-rocher.cz/la_gacilly_model_zodpovedneho_pristupu. Yves Rocher na přírodě skutečně záleží. Myšlenka, která stála u vzniku Yves Rocher, bylo využít sílu přírody a rostlin do kosmetických produktů, stejně jako to přírodě vracet, a tu si drží dodnes. Yves Rocher dělá mnohé. Například ekokoncepce veškerých obalů (87% flakonů obsahuje recyklovaný plast, vyrábějí koncentrované produkty = co nejméně plastu, konec příbalovým letákům atd., na dalších zlepšení se stále pracuje), ochrana rostlin (vlastní botanická zahrada na výzkum rostlin, útočiště ptákům, ochrana včel a vlastní úly – na svých bio polích jich mají již více než 200, pěstování vlastních rostlin, 55 hektarů polí obhospodařovaných dle zásad ekologického zemědělství, nově agroekologie a další), snaha o úplné rostlinné složení ( Hlavní vodítko produktů je snadno biologicky odbouratelné složení, odmítají rtěnky potahovat kovem, šampony bez silikonů, dále v rámci procesu, kdy neustále přehodnocují složení výrobků, zcela opustili od používání některých ingrediencí. Kromě 1 300 složek, jejichž používání v kosmetice zakazuje evropská legislativa, se dobrovolně vzdali používání dalších 300 ingrediencí.), využívání 100% zelené energie (větrné, vodní a sluneční elektrárny, kde i tak snížili spotřebu mezi 2015-2017 o 10 procent), ale i 10 000 pracovních míst s férovou mzdou, žádní prostředníci od pěstování rostlin až po distribuci, za každý prodaný produkt s logem I♡my planet vysazený strom (již více než 80 milionů stromů), vlastní nadace na sázení stromů, podporu žen věnujícím se ochraně životního prostředí, ochrannu ohrožených druhů a každoroční festival fotografií zvyšující povědomí o ekologické a sociální problematice spjaté s globalizací. Mimoto také spolupracují s asociaci HandiCap Zero, a vyvinuly tak etikety v Braillové písmu, workshopy Krása bez zrcadla, kde se ženy se zrakovým postižením učí nalíčit, více než 500 subjektů partnerské organizace Dons Solidaires, kam se dá nadbytečné zboží a to se rozdělí charitativním organizacím ve Francii, a další…

Testuje Yves Rocher svou kosmetiku na zvířatech?

Yves Rocher je jedna z prvních kosmetických značek na světě, která se testování na zvířatech postavila. Certifikát Cruelty Free jim byl odebrán z důvodu dovozu produktů do Číny. Čína a některé další země Jižní Ameriky mají testování na zvířatech bohužel v legislativě. Čínská legislativa umožňuje tedy produkty dotestovat, ale neznamená to, že to dělají systematicky nebo u všech produktů. Je možné, že žádný produkt nikdy nebyl dotestován, ale to se už bohužel nezjistí. YR své produkty ani jednotlivé složky na zvířatech netestuje. Bohužel pouze vývoz a budování povědomí o značce na tamních trhu dovoluje Yves Rocher vést aktivně s čínskou vládou otevřenou diskuzi na téma testování. Čína je samozřejmě velký hráč co se obchodu týče, na druhou stranu jen díky neustálému tlaku na toto téma od cruelty free značky se o tom začíná mluvit i tam. A já s tímto názorem 100% souzním, protože jsou značky, které do Číny nevstoupí právě kvůli legislativě, tím se ale nic neřeší, pak nemají možnost ani cokoliv měnit. Odstoupením z čínského trhu by YR nemělo žádnou možnost bojovat za zákaz testování na zvířatech na trzích, kde je tento proces stále aktuální a rezignovali by tak na možnost v budoucnu cokoliv ovlivňovat. Díky neustálému tlaku na vládu se věci začínají hýbat, a doufáme, že se brzy tato nesmyslná testování z čínské legislativy definitivně vyškrtnou.

Yves Rocher miluju, co od nich používáš?

Používám od nich teď už snad skoro vše! Teď jsem si nově absolutně zamilovala vlasový sprej My Green Summer! DOKONALOST. Dále používám jejich hydratační péči na obličej Hydra Vegétal, a na odličování zkouším nyní jejich odličovací rukavici, která mě teda dostala! Nepotřebujete k tomu žádný přípravek na odličování. Rukavice se jen namočí a po dobu 3 měsíců odličuje i voděodolný makeup. Navíc je ekologická, žádné vatové tamponky nejsou třeba! Nově jsem si oblíbila i jejich mléko na opalování, které nedělá bílé skrvny a krásně voní. A z nové letní řady si mě získal suchý třpytivý tělový olej Monoi de Tahiti, který voní jako exotická dovolená, voňavka Comme une Evidence a pudr na obličej, který je k dostání v kamenných prodejnách, viz foto. 🙂

Je Yves Rocher zcela přírodní kosmetika?

Není, a ani se tak nikde neprezentuje. Z důvodu zaměňování pojmů přírodní a rostlinná vznikají často debaty s názorem, že Yves Rocher lže svým zákazníkům. Tak to ale není. Nikde (kromě nějakých článků psaných bloggery jako jsem já) nenajdete spojení YR a slova přírodní. Yves Rocher je kosmetika rostlinná. 88% všech výrobků je veganských, zbylých 12% obsahuje pouze včelí vosk, který získávají z vlastních včelích úlů. Jednoduše, jejich výrobky jsou rostlinného původu, tedy neobsahují živočišné složky. Složení výrobků, které je průměrně z 85% přírodního původu (rostliny, byliny, květy…) , tedy 1100 ingrediencí z celkového počtu 1400 je přírodního původu, zbývajících 300 používají kvůli bezpečnosti produktů, a i na tom pracují.

Je Yves Rocher Muzeum přístupné veřejnosti?

Ano, je, a je to zážitek na celý život! Muzea nemusím, ale tohle bylo tak nádherné, interaktivně udělané, že jsem se chvílemi až dojímala a měla husí kůži, stejně jako holky. Pokud v La Gacilly budete, rozhodně to stojí za to vidět, už jen aby člověk viděl, jak se z rostlinek produkty dělají.

Pokud máte ještě nějaké dotazy, prosím, v komentářích vám na ně ráda odpovím. Mějte se krásně a potkáme se příště třeba v obchodě Yves Rocher ♡.

Vaše Christie

No Comments

Leave a Reply

HELLO

HELLO

Vítám tě tu ve svém malém světě, kde sdílím svoje příběhy, myšlenky a dobrodružství. Moje bohémská duše a divoký srdce tě zavedou do míst, kde tvořím a podnikám. Snad se ti tu bude líbit a najdeš zde inspiraci naplnit všechny svoje sny. Tak pojď, půjdeme ven a nakreslíme spolu hvězdy…✨

Christie

CONNECT

kniha BEZ FILTRU

V rámci projektu #ZaNormalniHolky vznikla úspěšná kniha BEZ FILTRU, která už udělala radost více než 9000 z vás. A nejen to, část výdělku je věnována Anabell, neziskové organizaci pomáhájící dívkám s poruchami příjmu potravy.

Z prodeje knihy bylo Anabell darováno již 150 tisíc Kč!

MY FAVORITES

Latest Posts

×